AT-VMN95 C oryginalna igła Audio-Technica
AT-VM95C z igłą ze szlifem stożkowym
Podstawowy model serii AT-VM95 wyposażony w igłę ze szlifem stożkowym 0,6 mil
Podstawowy model serii wyposażony w igłę ze szlifem stożkowym 0,6 mm, udoskonalony w stosunku do poprzedników AT91
Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT-VM95C
Audio-Technica od ponad 50 lat wyznacza kierunki rozwoju w branży audio. Obecnie Audio-Technica oferuje ogromną gamę wkładek gramofonowych, które reprezentują wiele lat nieustających prac badawczo-rozwojowych mających na celu dostarczanie jak najlepszych produktów dla miłośników czarnej płyty.
Audio-Technica po 38 latach zdecydowała się na zmianę swoich podstawowych modeli, co pokazuje jak dobre i ponadczasowe są to produkty. Mimo coraz większej konkurencji ze strony rozwiązań cyfrowych Audio-Technica nadal jest innowacyjna i pomysłowa - udowadnia to wprowadzeniem nowych wkładek - serii VM95. Seria VM95 oprócz tego, że zastępuje doskonale znane i cenione wkładki AT91 i AT95E to wprowadza jeszcze możliwość swobodnego rozwoju posiadanej wkładki serii VM95 do wyższego modelu tylko poprzez wymianę igły gramofonowej. Nie musisz już wymieniać całej wkładki gramofonowej żeby usłyszeć jeszcze więcej ze swoich płyt winylowych, wystarczy zmiana igły na wyższy model, który odczyta więcej informacji z czarnego krążka.
AT-VM95C jest nowym podstawowym modelem wkładki gramofonowej w ofercie Audio-Techniki. Zastępuje szereg legendarnych i docenianych przez słuchaczy konstrukcji serii AT90, takich jak AT91, AT91R i CN5625AL. AT-VM95C jest wkładką o znakomitym stosunku ceny do jakości wyposażoną w igłę ze szlifem sferycznym 0,6 mil. Kompatybilność w ramach całej nowej serii VM95 pozwala wymienić ją na każdą z czterech pozostałych igieł dostępnych w tej serii, tj. igłę ze szlifem eliptycznym, eliptycznym pełnym, Microline oraz Shibata.
Wkładka AT-VM95C wykorzystuje aluminiowy wspornik z igłą z wklejaną, diamentową końcówką o szlifie stożkowym. Aluminium zapewnia dźwiękowe udoskonalenie w stosunku do materiału ABS wykorzystywanego w AT91. Zastosowanie nowej konstrukcji cewki pozwoliło uzyskać wyższe napięcie wyjściowe, które teraz wynosi 4,0 mV.